środa, 03 kwiecień 2024

Uroczyste nadanie imienia Szkole Podstawowej w Wilkowicach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8369-uroczyste-nadanie-imienia-szkole-podstawowej-w-wilkowicach.html
100%auto
Społeczność Szkoły Podstawowej w Wilkowicach przygotowuje się do uroczystości nadania imienia [...]

Społeczność Szkoły Podstawowej w Wilkowicach przygotowuje się do uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru, która odbędzie się 27 kwietnia 2024 r.

W tym dniu rozpoczniemy uroczystości o godzinie 9:00 Mszą Św. w kościele parafialnym w Czerniewicach. Celebrze przewodniczył będzie ks. Proboszcz dr Piotr Stolecki, który dokona poświęcenia sztandaru szkoły a oprawę muzyczną liturgii poprowadzi Chór Mi Algieria wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej.

Po nabożeństwie około godz. 10:30 wraz z gośćmi udamy się w uroczystym korowodzie, który poprowadzi Orkiestra Dęta ze Śmiłowic, do szkoły, gdzie w hali sportowej będzie przebiegała dalsza część uroczystości.

Podczas akademii sztandar zostanie zaprezentowany i przekazany pocztowi sztandarowemu, który złoży uroczyste ślubowanie. Po raz pierwszy zabrzmi hymn szkoły a fundatorzy sztandaru wbiją w pamiątkową tablicę tradycyjne gwoździe.

W części artystycznej wystąpi zespół „Ziemia Kujawska” z Choceńskiego Centrum Kultury.

Prace nad sztandarem szkoły ukończyła już Pani Krystyna Zagrabska -  twórczyni ludowa współpracująca z Muzeum Ziemi Kujawskiej, która wyhaftowała narożniki rewersu sztandaru szkoły i przekazała do dalszych prac wykonywanych w pracowni SlawTom we Włocławku. Dobiegły też końca prace nad hymnem szkoły co pozwala nam przygotować uchwałę Rady Pedagogicznej w sprawie nadania sztandaru i ceremoniału szkolnego.

Już dzisiaj chcielibyśmy podziękować Samorządowi Gminy Choceń za ufundowanie kompletu kujawskich strojów ludowych dla pocztu sztandarowego, Samorządowi Powiatu Włocławskiego za objęcie uroczystości Patronatem i wsparcie finansowe.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i prosimy o dalsze wsparcie. Fundatorzy zostaną uhonorowani pamiątkowym gwoździem lub wpisem do pamiątkowej księgi.


Dyrektor Szkoły

Monika Leśniewska

Powrót

Polecane artykuły:


Wycinka topoli nad jeziorem Borzymowskim

Od 19.03.2024r. tj. wtorek przystąpimy do wycinki drzew topoli zlokalizowanych tuż przy wejściu na plażę (prawa strona) nad jeziorem Borzymowskim. Do usunięcia są 32 sztuki. Jak już wspomnieli [...]

Autobusem na wybory

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w najbliższą niedzie [...]