wtorek, 07 maj 2024

Zespół ,,Ziemia Kujawska” i ,,Śmiłowiónki” na VIII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego w Brześciu Kujawskim.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8417-zespol-ziemia-kujawska-i-smilowionki-na-viii-festiwalu-zespolow-folklorystycznych-im-tadeusza-zielinskiego-w-brzesciu-kujawskim.html
100%auto
Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wieściami z VIII Festiwalu Zespołów Folklorystyc [...] Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wieściami z VIII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego, który odbył się w Brześciu Kujawskim. Nasze zespoły, “Ziemia Kujawska” i “Śmiłowiónki”, zaszczyciły swoją obecnością, prezentując bogactwo kujawskiej kultury i tradycji. Na scenie zaprezentowało się 29 zespołów, a wśród nich nasze dumy: “Iskierki”, “Gąski”, grupa młodzieżowa oraz “Śmiłowiónki”. Ich występy były pełne energii i wdzięku, co nie umknęło uwadze jury, a także skradło serca publiczności. Uczestnicy oraz goście festiwalu mieli również możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach, gdzie można było nauczyć się rękodzieła ludowego Kujaw, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci i młodzieży.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do instruktorów: Pani Juli Skowrońskiej i Miłosza Kierzkowskiego, a także do kapeli, która swoją muzyką ubogaciła każdy taniec. Nasze grupy zostały uhonorowane nagrodami, co jest potwierdzeniem ich talentu i ciężkiej pracy.

W kategorii “Zespoły taneczne posiadające w swoim repertuarze polskie tańce ludowe, zabawy taneczne prezentowane w formie autentycznej do lat 14”, II nagrodę zdobył Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Kujawska” z Chocenia.

W kategorii “Zespoły taneczne posiadające w swoim repertuarze polskie tańce ludowe, zabawy taneczne prezentowane w formie autentycznej powyżej 40 roku życia”, II nagrodę zdobył Zespół Folklorystyczny “Śmiłowiónki” ze Śmiłowic oraz Kapela spod Kowala. I nagrodę w kategorii solistka a cappella otrzymała również pani Danuta Kaczmarek ze Śmiłowic.

Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom festiwalu - bez wątpienia wasze występy są dowodem na to, że kultura kujawska jest żywa i prężnie się rozwija. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i nie możemy się doczekać kolejnych okazji do świętowania naszego dziedzictwa!


LINK: https://www.facebook.com/photo/?fbid=819696656854829&set=pcb.819700133521148

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja o złożonych wnioskach w programie Czyste Powietrze

Zgodnie z §2 ust. 1 pkt 19 i 20 aneksu do porozumienia w sprawie realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, Gmina Choceń informuje o liczbie złożonych oraz zrealizowanych wniosków dotyc [...]

Polatane nad Śmiłowicami

W tym tygodniu wykonaliśmy kilka lotów dronem. Na początek załączamy Państwu zdjęcia z lotu nad Śmiłowicami. Zdjęcia z drona Pan Szymon Bełkowski. [...]