wtorek, 21 maj 2024

Uczymy się z pasją!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8443-uczymy-sie-z-pasja-21.html
Dnia 20.05.2024 r., w ramach projektu  unijnego "Uczymy się z pasją", uczniowie szkoły z Cho [...]

Dnia 20.05.2024 r., w ramach projektu  unijnego "Uczymy się z pasją", uczniowie szkoły z Chocenia uczestniczyli wwycieczce do Torunia. Ten wyjazd to pierwszy z 42 wycieczek zaplanowanych w projekcie. Oto relacja uczestniczek:

Uczymy się z pasją! Bo wycieczki też uczą.

Jesteśmy uczennicami klasy V. Bierzemy udział w projekcie i w związku z tym w poniedziałek 20 maja 2024 r. uczestniczyłyśmy wraz z naszymi koleżankami i kolegami w wycieczce do Torunia. Po przyjeździe do grodu Kopernika odbyliśmy spacer szlakiem legend toruńskich. Poznaliśmy wiele podań o Toruniu, np. jak powstała nazwa „Toruń”, dlaczego w herbie miasta jest anioł, co robi pomnik flisaka i żab w centrum Starówki, skąd się wzięły pierniki „katarzynki”, jakie zwierzę broniło Torunia przed nieprzyjacielem, dlaczego ulica Ciasna jest ciasna. Zobaczyliśmy też obiekty związane z legendami. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, oczywiście koniecznie pod pomnikiem wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Trochę zmęczeni udaliśmy się do restauracji na posiłek. Zjedliśmy pyszną pizzę. Ostatnim punktem programu był seans w planetarium. Obejrzeliśmy ciekawy film pt. „Zostać astronomem”, z którego dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Z pasją powiększyliśmy swoją wiedzę. Do domu wróciliśmy bezpiecznie. Ta wycieczka była bardzo ciekawa i edukacyjna. Świetnie się na niej bawiliśmy i nauczyliśmy się nowych rzeczy. Wróciliśmy zadowoleni, a oprócz pamiątek przywieźliśmy piękne wspomnienia.

Julka Borkowska, Lenka Klimczak, Ola Skibińska, kl. V Bwww.chocen.pl

www.chocen.pl

www.chocen.pl

Powrót

Polecane artykuły:


Harmonogram szczepień objazdowych na wściekliznę w 2024r.

Uczymy się z pasją!

Dnia 20.05.2024 r., w ramach projektu  unijnego "Uczymy się z pasją", uczniowie szkoły z Chocenia uczestniczyli wwycieczce do Torunia. Ten wyjazd to pierwszy z 42 wycieczek zaplanowanych w pro [...]