poniedziałek, 03 czerwiec 2024

Zespół Folklorystyczny "Śmiłowiónki" z muzyczną wizytą w Ośrodku "OAZA" w Ługowiskach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8469-zespol-folklorystyczny-smilowionki-z-muzyczna-wizyta-w-osrodku-oaza-w-lugowiskach.html
Na zaproszenie Pana Tomasza Grochulskiego, współwłaściciela Prywatnego Domu Opieki dla Seniorów [...] Na zaproszenie Pana Tomasza Grochulskiego, współwłaściciela Prywatnego Domu Opieki dla Seniorów "Oaza"  w Ługowiskach, Zespół Folklorystyczny "Śmiłowiónki" w dniu 29 maja  2024r. przyjechał  z muzycznym programem do  mieszkających   w nim  podopiecznych.

Ośrodek Grand   Senior "Oaza" jest domem spokojnej starości. Oferuje swoim podopiecznym całodobową opiekę pod fachowym okiem kadry medycznej i opiekuńczej, aktywne zajęcia terapeutyczne, wysoki standard, specjalistyczne wyżywienie i bezpieczeństwo.  Ośrodek jest pięknie położony  wśród zieleni i pięknie zagospodarowany, zapewniając osobom starszym wygodę i komfort psychiczny. Jest w nim  miejsce  dla 30 podopiecznych. Aktualnie zamieszkują  w nim  22 osoby.

Zespół "Śmiłowiónki"   zaprezentował zebranym seniorom ponad półgodzinny program, na który złożyły się piosenki ludowe i biesiadne oraz tańce ludowe. Zaśpiewaliśmy między innymi:   Jakeś ty Kasiu bydełko gnała,  A na Kujawach,  Łoj siano, siano, siano zielune, Jak jo do dziewczyny  ,   ale także: Głęboka studzienka   i   Szła dzieweczka do laseczka,  gdzie staraliśmy się zachęcić do wspólnego  śpiewania  mieszkańców Ośrodka.

W sumie zaśpiewaliśmy 11 piosenek i zatańczyliśmy dwa tańce kujawskie.

A   na koniec występu, gdy nasza kapela w składzie :  Pan Miłosz Kierzkowski - akordeon i Pan Adrian  Grabkowski - bębenek  -  zagrali polkę "Tramblankę", wszyscy poderwali się do tańca, wspólnie z podopiecznymi i ich opiekunami. Każdy podopieczny tańczył jak mógł i jak umiał .

Członkowie Zespołu z satysfakcją i zadowoleniem widzieli wielką radość i uśmiechy, jakie widać było na twarzach wszystkich seniorów podczas naszego występu. Cieszymy się, że mogliśmy swoim śpiewem i muzyką przynieść osobom starszym i schorowanym trochę szczęścia.

Zostaliśmy ponownie zaproszeni do "Oazy" I pewnie znowu któregoś dnia tam pojedziemy, żeby wnieść trochę  radości  i naszego folkloru   w niełatwy przecież okres życia jego mieszkańców.

Powrót

Polecane artykuły:


Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

W Gminie Choceń funkcjonuje w nowym składzie Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja wykonuje zadania statutowe w 7 osobowym składzie. Waldemar Malinowski - Przewodniczą [...]

Remont w Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Okres wakacji to idealny moment na przeprowadzenie niezbędnych remontów w gminnych szkołach. Zamiast dzieci do gminnych placówek oświatowych, wkraczają tam ekipy budowlane. Obok prac polegający [...]