środa, 05 czerwiec 2024

Oberwanie chmury nad Choceniem.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8483-oberwanie-chmury-nad-choceniem.html
100%auto
1 czerwca przez Kujawy przetoczył się front burzowy. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Ch [...]

1 czerwca przez Kujawy przetoczył się front burzowy. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Choceniu. W godzinach popołudniowych nad naszą miejscowością przeszła potężna burza, której towarzyszył intensywnie padający deszcz, a momentami grad i wiał także silny wiatr. Przez pół godziny spadła ogromna masa wody. Doszło do zalania ulic, posesji i wielu budynków. Najtrudniejsza sytuacja była na ulicach: Grabowej, Reja, Batorego/Polnej i Sikorskiego, gdzie woda z ulicy przedostała się na przylegające posesje, miejscami wdzierając się do budynków.

Gdzie mogliśmy tam pomogliśmy, skierowaliśmy do działań 2 zastępy i 11 ratowników. Niestety nie byliśmy dysponowani do wszystkich zdarzeń, gdzie w krótkim okresie czasu ta pomoc była potrzebna, więc część wyjazdów zrealizowaliśmy gospodarczo.

Podczas działań gospodarczych tracimy niestety możliwość sprawnych i szybkich działań ratowniczych na poziomie interwencyjnym – m.in. nie możemy w celu zapewnienia bezpieczeństwa strażaków zamknąć odcinka drogi oraz w razie wypadku nie są oni objęci ubezpieczeniem związanym z prowadzeniem akcji ratowniczo – gaśniczej.

Mimo tych przeszkód zrealizowaliśmy wszystkie zadania związane z usuwaniem skutków żywiołu, który odwiedził naszą miejscowość.

Pamiętajmy! W razie przedostania się wody do budynku należy bezwzględnie odłączyć urządzenia zasilane prądem wyłącznikiem głównym.

Więcej -> https://www.facebook.com/share/p/WZjZUgpmAukg6qfh

Powrót

Polecane artykuły:


CENA WODY I ŚCIEKÓW BEZ ZMIAN

Rada Gminy w Choceniu na wniosek Wójta Gminy na ostatniej sesji uchwaliła dopłatę do stawki za 1 m3 ścieków oraz 1 m3 wody. Dzięki czemu cena dostarczanej wody i odprowadzonych ścieków do gos [...]

Renowacja zabytku

Jesteśmy w trakcie renowacji obiektu zabytkowego w Choceniu przy ul. Sikorskiego 12 (budynku Urzędu Gminy). Zakres prac przewidziany do realizacji: - termomodernizacja ścian zewnętrznych, dach [...]