piątek, 05 lipiec 2024

Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana zakupiła koparko-ładowarkę

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8541-chocenska-socjalna-spoldzielnia-budowlana-zakupila-koparko-ladowarke.html
W ostatnich dniach Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana z powodzeniem zakończyła pierwszą [...]
W ostatnich dniach Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana z powodzeniem zakończyła pierwszą inwestycję w ramach otrzymanych środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Spółdzielnia zakupiła używaną koparko-ładowarkę za kwotę 158 670 zł brutto. Ten wydatek został w pełni pokryty ze środków przyznanych w ramach KPO, co umożliwiło spółdzielni realizację tego zakupu bez obciążania swojego budżetu. W dniu dzisiejszym koparka dotarła na bazę.
Zakup koparko-ładowarki jest pierwszym z serii planowanych inwestycji mających na celu unowocześnienie sprzętu budowlanego spółdzielni. W planach na najbliższą przyszłość znajduje się również zakup walca drogowego. Realizacja tych inwestycji pozwoli Choceńskiej Socjalnej Spółdzielni Budowlanej na poszerzenie zakresu oferowanych usług oraz poprawę jakości i efektywności realizowanych prac budowlanych, ziemnych i drogowych. Przedmiotowe zakupy pozwolą na realizację większych i bardziej skomplikowanych projektów, co zwiększy konkurencyjność spółdzielni na rynku lokalnym.
Zakup używanej koparko-ładowarki jest przykładem na to, jak fundusze z KPO mogą być efektywnie wykorzystane do wsparcia zrównoważonego rozwoju oraz modernizacji przedsiębiorstw. Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana już teraz planuje kolejne kroki w ramach tego programu, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i na dalszy rozwój spółdzielni.
Projekt realizowany jest w ramach programu „ODPORNOŚĆ ORAZ ROZWÓJ EKONOMII SPOŁECZNEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ” na lata 2022-2025 z Krajowego Planu Odbudowy.

www.chocen.pl

 

www.chocen.pl

Powrót

Polecane artykuły:


Wyniki egzaminów 8 klas w roku szkolnym 2023/2024

Przedmiot SP im. Janusza Korczaka w Choceniu SP im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach Gmina Powiat Woj. Kraj jęz [...]

Wycieczka do Warszawy

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń i Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach zaprasza społeczność naszej gminy do udziału w wycieczce do Warszawy w 80 - rocznicę wybuchu powst [...]