czwartek, 16 kwiecień 2020

Tarcza antykryzysowa

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6009-tarcza-antykryzysowa.html
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi formami pomocy oferowanej przez Powiatowy Urząd Pracy we Wł [...]

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi formami pomocy oferowanej przez Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku w ramach ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020r., poz. 568)

✅pożyczki dla mikrofirm:

https://wloclawek.praca.gov.pl/-/11945540-pozyczka-dla-mikr

✅dofinansowanie wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenia społeczne mikro, małych i średnich przedsiębiorstw:

https://wloclawek.praca.gov.pl/-/12077661-nabor-wnioskow-pr

✅dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników:

https://wloclawek.praca.gov.pl/-/12077699-nabor-wnioskow-o-

➡️ponadto Wojewódzki Urząd Pracy realizuje wsparcie dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy ze środków FGŚP:

https://wloclawek.praca.gov.pl/dla-pracodawco…/…/swiadczenia

Informacje o wszystkich narzędziach, jakie oferuje tzw. „tarcza antykryzysowa” i sposobach wnioskowania o pomoc znaleźć można na uruchomionej stronie internetowej - https://www.gov.pl/…/tar…/wyszukaj-wsparcie-dla-swojej-firmy

Można tam zapoznać się z wszystkimi formami pomocy, można też wybrać wielkość firmy i sprawdzić jaką pomoc może uzyskać dany przedsiębiorca. Lada dzień w Senacie będą miały miejsce prace nad tzw. „Tarczą 2” zatem treści mogą ulegać modyfikacji, mogą dojść nowe instrumenty pomocowe. Warto śledzić ją na bieżąco.

Zagrożenie epidemiczne

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/5968-zagrozenie-epidemiczne.html
Rozporządzeniem z dnia 13 marca 2020 r., Minister Zdrowia ogłosił na obszarze Rzeczypospolitej Po [...]

Rozporządzeniem z dnia 13 marca 2020 r., Minister Zdrowia ogłosił na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 w okresie od dnia 14 marca br., w związku z powyższym na terenie gminy:

  • Obiekt szkolny w Choceniu został przeznaczony do przygotowania miejsc do kwarantanny. Wojewoda wydał polecenie natychmiastowego uruchomienia wszystkich miejsc kwarantanny. Przygotowanych zostało 100 miejsc.
  • Od wtorku 17 marca br., obsługa w Urzędzie gminy będzie prowadzona w formie jednego okienka, przy którym będzie można załatwić wszystkie sprawy.