Szczepienia!

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6603-szczepienia-2.html
W związku z trwającymi szczepieniami związanymi z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochr [...]

W związku z trwającymi szczepieniami związanymi z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 istnieje możliwość zaszczepienia się szczepionką Johnson&Johnson w punkcie szczepień przy Urzędzie Gminy w Choceniu (stara sala gimnastyczna). Szczepienia będą obecnie wykonywane w dniu 14.06.2021r.  W związku z powyższym zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się pod numer telefonu 721999887 (Punkt Choceń Rejestracja) lub do Koordynatora ds. szczepień na terenie Gminy Choceń: Hanna Gołębiewska tel. 606-465-493

czwartek, 17 czerwiec 2021

Poziom zaszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6640-poziom-zaszczepienia-mieszkancow-przeciw-covid-19.html
Działa strona, na której można sprawdzić poziom zaszczepienia mieszkańców w poszczególnej gmi [...]

Działa strona, na której można sprawdzić poziom zaszczepienia mieszkańców w poszczególnej gminie:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin

Na dzień dzisiejszy spośród 7910 mieszkańców gminy Choceń:

- zaszczepionych przynajmniej jedną dawką jest 2866 osób,

- pacjentów w pełni zaszczepionych jest 1588, co stanowi 20,1 % mieszkańców gminy.

Ze względu na grupę wiekową:

- 12 - 19 lat - 52 osoby,

- 20 -39 lat - 594 osób,

- 40 -59 lat - 940 osób,

- 60-69 lat - 685 osób,

- 70 i więcej - 595 osób.

Procent w pełni zaszczepionych jest o tyle istotny, że w ramach działań, które mają zachęcić Polaków do szczepień przeciw covid, sto tys. zł na dowolny cel, otrzyma pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 67% zaszczepienia mieszkańców gminy.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021

Szanowni Państwo, od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6630-szanowni-panstwo-od-7-czerwca-rodzice-moga-rejestrowac-na-szczepienie-dzieci-ktore-ukonczyly-12-rok-zycia.html
Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia [...] Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. Informację w tej sprawie wysłaliśmy dziś, 11 czerwca do wszystkich szkół i placówek oświatowych. Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Czytaj więcej...

poniedziałek, 17 maj 2021

Szczepienia!

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6587-szczepienia.html
W związku z trwającymi szczepieniami związanymi z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochr [...]

W związku z trwającymi szczepieniami związanymi z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 istnieje możliwość zaszczepienia się szczepionką Johnson&Johnson w punkcie mobilnym na terenie Gminy Choceń. W związku z powyższym w celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do zgłaszania się wszystkich chętnych do Koordynatora ds. szczepień na terenie Gminy Choceń:

Hanna Gołębiewska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 606-465-493

wtorek, 27 kwiecień 2021

Szczepienia przeciw COVID – 19 w Choceniu tzw. DRIVE THRU.

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6558-szczepienia-przeciw-covid-19-w-choceniu-tzw-drive-thru.html
W maju na dużo większą skalę ruszają szczepienia. Ma to się odbywać poprzez Powszechne Punkty [...] W maju na dużo większą skalę ruszają szczepienia. Ma to się odbywać poprzez Powszechne Punkty Szczepień , które są organizowane równolegle obok obecnie działających. Najbliższy nam będzie zorganizowany w Chodczu w nowej szkole „rolniczej”. Jednocześnie będą uruchamiane punkty szczepień z samochodu czyli tzw. Drive Thru. Jak to będzie wyglądało? Podjeżdżamy w wyznaczone miejsce samochodem, wypełniamy ankietę, konsultacja lekarska, następnie wystawiamy rękę z samochodu a pracownicy szczepią nas na Covid – 19. Następnie zjeżdżamy na parking i po odczekaniu 15 minut jedziemy do domu. Taki punkt będzie uruchomiony w Choceniu na placu targowym.  

Punkt będzie czynny każdego dnia, a w soboty po zakończeniu handlu na targowisku. Dziennie ma być szczepionych 400 pacjentów. Pierwsze szczepienia zaraz po świętach majowych. Nie ma żadnych ograniczeń geograficznych. Szczepic się mogą zarówno nasi mieszkańcy jak i inni z powiatu i z miasta Włocławka. Do punktu szczepień rejestrujemy się normalnie jak ogólnie w systemie. Można też zmienić obecne wyznaczone miejsce na nasz punkt w Choceniu. Najskuteczniej uczynnić to przez infolinie o numerze – 989.

Punkt w Choceniu organizuje p. Łukasz Bińkowski – znany nam wszystkim powszechnie nasz mieszkaniec.  Pan Łukasz chętnie zatrudni lub nawiąże współpracę z nowymi pracownikami:

- ratownik medyczny/ pielęgniarka
- pozostały personel z uprawnieniem do kwalifikacji i szczepień COVID 19 po ukończonym kursie ( min. Fizjoterapeuta, Farmaceuta diagnosta laboratoryjny)
- rejestratorka

Chętni proszę dzwonić na telefon p. Łukasza 795 648 795. Gratulujemy p. Łukaszu i życzymy powodzenia.

wtorek, 13 kwiecień 2021

Konferencja z Wojewodą w sprawie szczepień

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6537-konferencja-z-wojewoda-w-sprawie-szczepien.html
W dniu dzisiejszym, tj. 13 kwietnia br., odbyła się konferencja z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mik [...]

W dniu dzisiejszym, tj. 13 kwietnia br., odbyła się konferencja z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem w sprawie obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa. Po 14 miesiącach walki z chorobą Covid-19 zajętość łóżek w województwie jest najwyższa od początku pandemii. Wojewoda nie przewiduje gwałtownych spadków w tym zakresie w najbliższych dniach. Notowane są pierwsze spadki, ale raczej będą powolne i systematyczne. Wojewoda po raz kolejny podkreślił, że bez szczepień szybkie wyjście z tej pandemii nie jest możliwe. W Powiecie Włocławskim planowane jest uruchomienie od początku maja br., masowego punktu szczepień zlokalizowanego w szkole powiatowej w Lubieńcu (gmina Chodecz). Prosimy uważajcie Państwo na siebie i swoich bliskich, zachowując dystans, stosując dezynfekcję i zakładając maseczkę.

środa, 17 marzec 2021

Zarejestruj się na szczepienie

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6497-zarejestruj-sie-na-szczepienie.html
W najbliższym czasie strażacy ze wszystkich jednostek straży będą dostarczać do każdego domu [...]

W najbliższym czasie strażacy ze wszystkich jednostek straży będą dostarczać do każdego domu ulotkę Zarejestruj się na szczepienie - informacje dla seniorów. - pobierz

poniedziałek, 25 styczeń 2021

25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6423-25-stycznia-rozpoczynaja-sie-szczepienia-przeciwko-covid-19-dla-seniorow-ktore-odbeda-sie-zgodnie-z-ustalonym-harmonogramem.html
Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu b [...]

Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:

  • jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu  - powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani .
  • senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii -  gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie  - seniorzy zostaną o tym poinformowani.
  • można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się jutro osobiście do POZ celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi . Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet – zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski.

piątek, 15 styczeń 2021

Rejestracja Polaków na szczepienia przeciwko COVID-19 rozpocznie się od 15 stycznia 2021

https://www.chocen.pl/97-koronawirus/6414-rejestracja-polakow-na-szczepienia-przeciwko-covid-19-rozpocznie-sie-od-15-stycznia-2021.html
Na terenie Gminy Choceń szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień będ [...] Na terenie Gminy Choceń szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień będą realizowane w Przychodni Lekarskiej "PRO-MED" Elżbieta Buczyńska, ul. Piastowska 1/3, 87-850 Choceń, tel. 54 284 68 21. Rejestracja szczepień rozpoczyna się od 15 stycznia 2021 r.

Osoby nie posiadające własnego środka transportu mogą skontaktować się z koordynatorem ds. szczepień tel. 606 465 493 (infolinia czynna w godzinach 8:00 - 15:00).

Dla kogo możliwy jest transport do punktu szczepień?
  • osoby niepełnosprawne tj. posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we wlasnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.
  • osób powyżej 70 roku życia mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

dla80plus 262e8dla18 69 c466b


Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie