piątek, 28, kwiecień 2017

Amelia, Martyna i Kacper NA PODIUM!

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/4024-amelia-martyna-i-kacper-na-podium.html
22 kwietnia 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski [...] 22 kwietnia 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Thratlonu Sztuk Walki. Brało w nich udział 220 zawodników z 16 różnych klubów. Jednym z nich byli oczywiście sami gospodarze, a więc Akademia Mieszanych Sztuk Walki, klub w którym trenują uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu: Amelia Cymerman, Kacper Majewski, a od niedawna także Martyna Lewandowska.

Czytaj więcej...

piątek, 14, kwiecień 2017

Amelia i Kacper znowu na podium!

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/4000-amelia-i-kacper-znowu-na-podium.html
Polish International Cup – Międzynarodowy Puchar Polski – rozegrany został w sobotę 8 kwietni [...] Polish International Cup – Międzynarodowy Puchar Polski – rozegrany został w sobotę 8 kwietnia 2017 roku w Obornikach Śląskich i po raz kolejny pokazał, że uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu – Amelia Cymerman i Kacper Majewski – to zawodnicy z najwyższej półki. W zawodach zaprezentowało się trzystu zawodników z Polski, Węgier, Francji i Ukrainy, rywalizując w kickboxingu oraz MMa o Pas Mistrzowski Federacji UFR. Amelia i Kacper to podopieczni trenera Daniela Tobjasza w wilkowickiej Akademii Mieszanych Sztuk Walki, reprezentacja której stawała na podium aż sześciokrotnie.

Czytaj więcej...

środa, 08, marzec 2017

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3924-do-sukcesu-nie-ma-zadnej-windy-trzeba-isc-po-schodach.html
Mamy Laureata! 27 lutego 2017 r. w Toruniu miał miejsce finał XIV Wojewódzkiego Konkursu Przedmio [...] Mamy Laureata! 27 lutego 2017 r. w Toruniu miał miejsce finał XIV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki dla uczniów gimnazjów województwa kujawsko – pomorskiego. Laureatem tego konkursu został uczeń klasy III B Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu Michał Czerniak, którego przygotowała p. mgr Jadwiga Piotrowska. Cieszymy się bardzo ze wspaniałego osiągnięcia Michała i gratulujemy mu oraz życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym.
P. mgr Piotrowskiej dziękujemy za przygotowanie ucznia do konkursu. Anna Szymańska
czwartek, 02, marzec 2017

Finał Gimnazjady w koszykówce

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3916-final-gimnazjady-w-koszykowce.html
W lutym odbyły się mistrzostwa powiatu włocławskiego w koszykówce. Bardzo dobrze spisała się [...] W lutym odbyły się mistrzostwa powiatu włocławskiego w koszykówce. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszego Gimnazjum zwycięsko wychodząc z eliminacji. W finale chłopcy pokonali rówieśników z Kowala i z Fabianek, i zdobyli tytuł mistrzów powiatu. Skład zespołu: Rakowski Mikołaj, Hoffman Dawid, Przybyszewski Fabian, Rosiak Jakub, Florczak Robert, Nykel Dawid, Ampanowicz Mateusz, Szpetkowski Miłosz, Bladusiak Mateusz, Pietrzko Bartłomiej, Wrzesiński Adam. Opiekun: Tomasz Chyliński. Dziewczęta natomiast wygrały z koleżankami z Baruchowa, przegrały z reprezentacją Fabianek i uzyskały tytuł wicemistrzyń powiatu. Skład drużyny: Bagińska Wiktoria, Witkowska Natalia, Krasucka Dominika, Patyńska Angelika, Zasada Julia, Lisiecka Samanta , Paprocka Justyna, Rucińska Natalia, Seklecka Wiktoria, Proszkiewicz Urszula, Baksalerska Aleksandra, Bednarek Izabela. Opiekun: Wioletta Sikorska.
czwartek, 26, styczeń 2017

Kolejne sukcesy gimnazjalistek w sporcie

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3845-kolejne-sukcesy-gimnazjalistek-w-sporcie.html
W styczniu trwają rozgrywki w siatkówkę, w ramach Gimnazjady. Nasze dziewczęta w fazie eliminacy [...] W styczniu trwają rozgrywki w siatkówkę, w ramach Gimnazjady. Nasze dziewczęta w fazie eliminacyjnej do Mistrzostw Powiatu spotkały się ze swoimi rówieśniczkami ze szkół w Chodczu i w Boniewie. Z obydwu spotkań wyszły zwycięsko, pokonując koleżanki 2:0. W skład drużyny wchodzą: Angelika Patyńska, Natalia Witkowska, Aleksandra Baksalerska, Dominika Krasucka, Wiktoria Bagińska, Justyna Paprocka, Julia Zasada, Izabela Bednarek, Bogusława Sobczyńska i Samanta Lisiecka. Opiekun zespołu: Wioletta Sikorska. Również w styczniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym drużynowym. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja dziewcząt w składzie: Oliwia Maciejewska i Weronika Piwińska, która zajęła drugie miejsce.
czwartek, 26, styczeń 2017

Projekt czytelnictwa

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3843-projekt-czytelnictwa.html
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu podejmuje zadania wpływające na upowszechnianie czytelnict [...] Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu podejmuje zadania wpływające na upowszechnianie czytelnictwa i podnoszenie kompetencji czytelniczych uczniów. W roku 2016 otrzymaliśmy 12 tys. dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do tych środków dołożyliśmy 4 tys. z funduszu własnego i za 16 tys. zostało zakupionych 617 książek, które wzbogaciły szkolną bibliotekę. Zakupione pozycje zaspokoją potrzeby każdego młodego czytelnika, ponieważ mają szeroki zakres gatunkowy. Na półkach znalazły się utwory młodzieżowe, obyczajowe, fantasy, science fiction oraz lektury z kanonu klasycznego. Dzięki zakupionym książkom uczniowie naszego gimnazjum wyszli z inicjatywą przeprowadzenia od stycznia 2017 r. akcji czytania baśni najmłodszym mieszkańcom gminy, czyli przedszkolakom. Co miesiąc uczniowie naszej szkoły będą na terenie Choceńskiego Centrum Kultury spotykać się z przedszkolakami i głośno czytać im utwory dla nich przeznaczone. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 stycznia.
wtorek, 17, styczeń 2017

Gimnazjaliści czytają dzieciom

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3824-gimnazjalisci-czytaja-dzieciom.html
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu  wyszło z inicjatywą przeprowadzenia od stycznia 2017 [...] Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu  wyszło z inicjatywą przeprowadzenia od stycznia 2017 r. akcji czytania baśni najmłodszym mieszkańcom gminy, czyli przedszkolakom. Co miesiąc uczniowie naszej szkoły będą na terenie Choceńskiego Centrum Kultury spotykać się z przedszkolakami i głośno czytać im utwory dla nich przeznaczone. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 stycznia. Starsze koleżanki – Justyna Podgórska, Angelika Skwarska i Natalia Sroka zaprezentowały dzieciom baśń „O dzielnym krawczyku”, która maluchom bardzo się spodobała. Po lekturze utworu dzieci głośno dzieliły się swoimi uwagami na jego temat, mówiły, co im się najbardziej podobało i co było najzabawniejsze. Następnie każdy otrzymał obrazek do kolorowania – krawczyka, olbrzyma, księżniczkę lub króla. Z zapałem wszyscy malowali baśniowe postacie. W nagrodę dzieci otrzymały od gimnazjalistek słodycze. Ogromną przyjemność sprawiło nam zaangażowanie przedszkolaków i ich przeżywanie tego wydarzenia. Do następnego spotkania z książką w lutym! Anna Szymańska

Czytaj więcej...

czwartek, 22, grudzień 2016

Jubileusz X-lecia nadania Szkołom imienia oraz Wigilia szkolna

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3780-jubileusz-x-lecia-nadania-szkolom-imienia-oraz-wigilia-szkolna.html
W piątek 16 grudnia choceńskie szkoły ponadgimnazjalne otwarły swe drzwi, witając gości przyby [...] W piątek 16 grudnia choceńskie szkoły ponadgimnazjalne otwarły swe drzwi, witając gości przybyłych na jubileusz X-lecia nadania imienia liceum i szkole zawodowej. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości ze starostwa, urzędu gminy, zaprzyjaźnionych instytucji oraz reprezentujących środowisko lokalne. Podczas uroczystości w 2006 r. nadano szkołom imiona: Społecznemu Liceum Ogólnokształcącemu – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a Społecznej Zasadniczej Szkole Zawodowej – Adama Mickiewicza oraz przekazano sztandary obu szkół i poświęcono popiersie patrona liceum. Z okazji jubileuszu zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z życia obu szkół oraz przypomniano wybrane myśli obu patronów – Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Adama Mickiewicza.

Czytaj więcej...