Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/gimnazjum/dzieci-dzieciom-12-2016.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gimnazjum/dzieci-dzieciom-12-2016
wtorek, 13 grudzień 2016

AKCJA CHARYTATYWNA „DZIECI DZIECIOM” W CHOCENIU 2016

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/50-gimnazjum-w-choceniu/3753-akcja-charytatywna-dzieci-dzieciom-w-choceniu-2016.html
W niedzielę 11 grudnia 2016 r. w hali sportowej w Choceniu odbyła się IV Edycja Akcji Charytatywn [...] W niedzielę 11 grudnia 2016 r. w hali sportowej w Choceniu odbyła się IV Edycja Akcji Charytatywnej „Dzieci Dzieciom” w Choceniu. W tym roku zbieraliśmy pieniążki dla 10-letniej Julki Terpińskiej. Dziewczynka od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, encefalopatię niedotleniowo–niedokrwienną z autoagresją oraz wiotkość mięśni. Julka nie chodzi, nie mówi, ma głęboki stopień upośledzenia. Współistnieją u niej - nietolerancja laktozy z ubytkiem masy ciała i obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Julia potrzebuje stałego leczenia, stosowania specjalistycznych odżywek wysokokalorycznych, a także zaopatrzenia w specjalistyczny sprzęt ortopedyczny oraz kosztownej wielozakresowej rehabilitacji.

Organizatorami akcji było Społeczne Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społeczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa im. Adama Mickiewicza w Choceniu. Całą imprezę otworzył prezes Towarzystwa Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Choceń – pan Tomasz Olach wraz z dyrektorem SLO i SZSZ w Choceniu – panią Tamarą Mikołajczak.

W ramach akcji charytatywnej zorganizowany został turniej piłki nożnej halowej. Podczas zawodów trwała również sprzedaż ciasta, grochówki, chleba ze smalcem,
a najmłodsi uczestnicy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z postaciami z bajkowych filmów. Głównym celem turnieju było zebranie jak największej ilości pieniędzy na leczenie Julki. kolejnym natomiast była popularyzacja piłki nożnej halowej, dostarczenie radości ze współzawodnictwa sportowego oraz wyłonienie najlepszych zespołów. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem amatorskich drużyn. Ta inicjatywa związana z popularyzacją halowej piłki nożnej dostarcza wiele radości ze współzawodnictwa sportowego nie tylko samym piłkarzom, ale i kibicom.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn, rywalizując w 4 grupach po 4 drużyny, reprezentujące szkoły, kluby sportowe i drużyny amatorskie. Regulamin turnieju przewidywał czas gry każdego spotkania w grupie: 1 x 10 minut „każdy z każdym”. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały z każdej grupy dwie drużyny.

Grupa A: VIXA TEAM, BANDEROZA, OUTSIDERZY, MVP SQUAD
Grupa B: UNIA CHOCEŃ TRAMPKARZE, GIMNAZJUM CHODECZ, GOL - ASY
TĘCZOWA ARMI
Grupa C: PRESTIGE, FIBROMAT, WSPANIAŁA 10-TKA, FC WCZORAJSI
Grupa D: NAWROCKI TEAM, BATORY BORZYMIE, TEAM START
CIEŚLIŃSKI TEAM

Do grupy ćwierćfinałowej, w której grano 1 x 12 minut awansowały drużyny:
Grupa A: BANDEROZA, OUTSIDERZY
Grupa B: GIMNAZJUM CHODECZ, GOL - ASY
Grupa C: PRESTIGE, FC WCZORAJSI
Grupa D: NAWROCKI TEAM, BATORY BORZYMIE

Mecze ćwierćfinałowe:
OUTSIDERZY – BATORY BORZYMIE 4 : 3
GIMNAZJUM CHODECZ – FCWCZORAJSI 0 : 4
PRESTIGE – GOL-asy 3 : 2
NAWROCKI TEAM – BANDEROZA 3 : 2

Mecze półfinałowe grano 2 x 10 minut:
OUTSIDERZY – PRESTIGE 4 : 3
FC WCZORAJSI – NAWROCKITEAM 1 :4

Mecz o 3 miejsce grano 2 x 10 minut:
PRESTIGE – FCWCZORAJSI – 1 : 4
Finał grano 2 x 10 minut:
NAWROCKI TEAM – OUTSIDERZY 4 : 2

Klasyfikacja końcowa:
1. NAWROCKI TEAM
2. OUTSIDERZY
3. FC WCZORAJSI
4. PRESTIGE
Za udział w turnieju dla wszystkich uczestników przygotowane zostały okolicznościowe dyplomy, dla 4 pierwszych drużyn dodatkowo również puchary i dyplomy,
a ponadto okolicznościowe statuetki dla: najlepszego piłkarza, brakarza i króla strzelców. Fundatorem nagród indywidualnych dla zawodników turnieju był pan Michał Miśko z Koła, który bardzo chętnie wspomaga wszelkie akcje charytatywne. Jest również współorganizatorem turniejów charytatywnych w Babiaku wraz z panem Krzysztofem Witkowskim. Fundatorami natomiast pucharów oraz dyplomów byli pracownicy I i II Oddziału Banku Zachodniego WBK we Włocławku, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz Julki. Pyszną grochówkę ugotowała dla nas restauracja „Podgrodzie” pana Tomasza Kaczmarka z Kowala, natomiast słodkości w postaci ciast upiekli rodzice uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Choceniu.
Ceremonię wręczania pucharów swoją obecnością zaszczyciła sama Julka wraz rodzicami i siostrą, którzy wręczyli symboliczne puchary i dyplomy zwycięskim drużynom oraz nagrody indywidualne. W imieniu organizatorów głos zabrała pani dyrektor – Tamara Mikołajczak, która podkreśliła, iż bez wyjątku, wszyscy uczestnicy turnieju są jego zwycięzcami, a poprzez uczestnictwo w akcji, każdy uczestnik dołożył swoją cegiełkę potrzebną do rehabilitacji Julki.
Wszystkie mecze były rozegrana na wysokim poziomie, toczyły się w duchu sportowej walki fair play. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że żaden z piłkarzy nie odniósł kontuzji. Całodniowe zmagania na trybunach dopingowała liczna grupa kibiców i sympatyków futsalu. Mecze sędziowali panowie: Filip Krzywicki oraz Szymon Osierczak.
Dekoracji najlepszych drużyn i wręczenia statuetek dla najlepszych piłkarzy
w poszczególnych kategoriach dokonali rodzice oraz siostra rodzina Julki.
Królem strzelców został zawodnik drużyny FC Wczorajsi – Mateusz Ułanek. Tytuł najlepszego bramkarza wywalczył Dominik Ziarkowski z zespołu Prestige. Najlepszym zawodnikiem III Turnieju Charytatywnego został wybrany reprezentant zespołu Nawrocki TEAM - Paweł Behlke.
Organizatorzy podkreślili, że trudno byłoby przeprowadzić taki turniej gdyby nie wielu ludzi o złotych sercach, darczyńcach, którzy bezinteresownie w sposób bezpośredni czy pośredni wsparli ideę turnieju. Pieniądze uzyskane z akcji charytatywnej w kwocie około 3.000,00 zł zostaną przekazane Julce i jej rodzicom podczas wigilii szkolnej, która odbędzie się w dniu 16 grudnia 2016 roku o godzinie 12.30.

WARTO POMAGAĆ!!!!

{gallery}gimnazjum/dzieci-dzieciom-12-2016{/gallery}

Powrót

Polecane artykuły:


Prace na działce gminnej przy kościele w Choceniu

Rozpoczęły się działania na działce należącej do gminy na przeciwko kościoła w Choceniu. Niestety nie jest to jeszcze budowa bloku. Teren został użyczony firmie w celu zorganizowania zaplec [...]

Uwaga na oszustów oferujących wcześniejszą emeryturę!

Zakład Ubezpieczeń  Społecznych przestrzega przed fałszywym profilem ZUS-u na Facebooku. Oszuści oferują na nim emeryturę w wieku 50 lat, po zainwestowaniu 1000 zł. W ten sposób próbuj [...]